Дома Луд Спорт Крадел крофни, па стана најдобриот голман во Премиер лигата!

Крадел крофни, па стана најдобриот голман во Премиер лигата!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Англиските медиуми деновиве објавија многу инетерсна сторија за најглупавите потези на фудбалерите кои сеуште се активни во фудбалот.

Некои од информациите се помалку или повеќе познати на јавноста, особено оние кои се однесуваат на Диего Марадона и неговите патешествија со кокаинот, но кога е во прашање Давид де Геа никој не очекуваше дека извршил така „тежок злочин“ во 2011 година.

Случајно да се наоѓал на „погрешната“ страна на Мадрид и преку пултот да се наоѓал некој фан на Реал Мадрид можеби ќе завршел и зад решетки.

Имено, Де Геа во 2011 година за малку ќе имал проблем со полицијата и тоа поради кражба во вредност од само два евра. Шпанецот од продавница зел крофна која не ја платил.

Истото тоа го направиле и неговите двајца пријатели, а сето тоа го забележала надзорната камера. Проблемот го решило обезбедувањето, а среќа за Де Геа било што биле навивачи на Атлетико Мадрид, па се се завршило без поголеми проблеми.

Де Геа истата таа година се пресели во Манчестер Јунајтед, денес заработува 8 милиони евра годишно и е еден од најдобрите голмани на светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…