Дома Фудбал Англија Кој би рекол дека ова ќе се случи? Мурињо и Лампард во жесток дуел

Кој би рекол дека ова ќе се случи? Мурињо и Лампард во жесток дуел

Синоќа екипите на Тотенхем и Челси го одиграа својот натпревар од Лига Купот, а тимот на Мурињо после пенал серијата беше поуспешна и обезбеди пласман понатаму.

Сепак, интересна сцена беше видена во 27. минута кога двајцата тренери имаа жесток дуел покрај аут линијата.

Според она што можеше да се види, веројатно Мурињо бил незадоволен од дофрлувањата на Лампард во текот на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…