Дома Трансфер зона Конте го загуби трпението, Брозовиќ се сели во Англија

Конте го загуби трпението, Брозовиќ се сели во Англија

Италијанските медиуми тврдат дека Марсело Брозовиќ наскоро може да го напушти Интер и кариерата да ја продолжи во Премиер лигата.

Имено, силен интерес за хрватскиот репрезентативец покажува Жозе Мурињо, кој сака да го донесе во Тотенхем, а овој пат Интер е спремне да го пушти.

Брозовиќ е стартер во Интер, но Конте не е задволен од неговите перформанси и сака во јануар да направи смена на таа позиција. Тој ќе даде „зелено светло“ за продажба на Хрватот, а негова најголема желба е Нголо Канте.

Брозовиќ има договор со Интер до 2022 година, а „нероаѕурите“ за неговата слобода бараат 40 милиони евра. Мурињо наводно веќе стапил во контак со неговиот агент, а Тотенхем е спремен да понуди 30 милиони евра плус бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер не се откажува од Жиру

Тренерот на Интер, Антонио Конте не се откажува од намерата да го донесе Оливие Жиру во св…