Дома Останати Конор на свој начин ја прослави веста дека е најплатен спортист во светот

Конор на свој начин ја прослави веста дека е најплатен спортист во светот

Конор Мекгрегор е најплатен спортист во светот за изминатата година.

Магазинот „Форбс“ објави листа од 10 најплатени спортисти во светот, а на врвот се најде ММА ѕвездата.

Во изминатата година Конор заработи импресивни 180 милиони долари и зад себе остави навистина големи имиња во светскиот спорт.

Зад себе Ирецот ги остави Меси, Роналдо, Дак Прескот, Леброн…Првото место на листата Конор знаеше и како да го прослави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Официјално: Серија А на „Арена Спорт“ до 2024 година

Италијанската Серија А и во наредните три години ќе ја гледаме на каналите на „Арена Спорт…