Дома Фудбал Италија Конечно добра вест за Пиоли, Ибра се враќа

Конечно добра вест за Пиоли, Ибра се враќа

Милан има големи проблеми со повредени фудбалери, но конечно стигна и добра вест за тренерот Пиоли.

Имено, Златан Ибрахимовиќ денес го одработи целиот тренинг со соиграчите и ќе биде спремен да се врати на терените.

Оливие Жиру исто така го надмина проблемот со повредата и веќе два дена тренира со тимот, па двајцата ќе бидат спремни за дуелот со Верона во сабота.

Голманот Мањан вчера се оперираше и ќе отсуствува 10 недели од терените, додека Тео Хернандес е позитивен на Ковид и моментално е во карантин.

Калабрија и Круниќ исто така се вратија на тренинзите и ќе бидат повикани за дуелот со Верона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …