Дома Луд Спорт Комична сцена: Сари настрада покрај аут линијата 🎥

Комична сцена: Сари настрада покрај аут линијата 🎥

Лацио после продолженија успеа да го победи Удинезе (1:0) и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија.

Овој натпревар долго ќе го памети Маурицио Сари, кој настрада покрај аут линијата.

При еден дуел покрај аут линијата играчот на Удинезе се удри во Сари, а овој комично падна и му летнаа очилата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…