Дома Фудбал Англија Комична сцена од тунелот: Абрахам и неговиот поздрав со судијата 🎥

Комична сцена од тунелот: Абрахам и неговиот поздрав со судијата 🎥

Фудбалерите на Челзи вчера ремизираа на свој терен против Астон Вила (1:1) во рамките од 16. коло во Премиер лигата.

„Сините“ заостануваат зад водечките екипи, ова беше нов кикс после поразот во минатото коло од Арсенал.

Во центарот на вниманието после мечот се најде напаѓачот на домашниот тим Таму Абрахам кој не доби шанса за игра.

Имено, при излегувањето од тунелот Абрахам пријде до судијата Стујард Атвел за да се поздрави и му пружи рака, но тој не го виде веднаш. Абрахам почека некои 10-тина секунди, а потоа му сигнализираше на судијата да не си замине без поздрав.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бразил преку пенали до победа со Мексико и финале во Токио

Aктуелниот олимписки шампион Бразил ќе го брани златото од Рио де Женеиро во 2016 година о…