Дома Фудбал Италија Кога ќе биде спремен Несторовски да се врати на терените?

Кога ќе биде спремен Несторовски да се врати на терените?

Maкедонскиот репрезентативец Илија Несторовски се уште се опоравува од повредата поради која го пропушти Европското првенство.

Несторовски пред два месеци се врати на тренинзите за Удинезе, а во поголемиот дел работеше според посебна програма на лекарскиот тим на калчолигашот. Сезонава се уште нема настап, а споредп оследните информации од Италија тој ќе биде спремен за нешто повеќе од еден месец.

Последниот натпоревар Нестор го одигра во април, а доколку нема нови проблеми тој би се вратил на почетокот на декември. Во декември Удинезе го чекаат натпревари со Лацио и Емполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…