Дома Топ вести Клоп добива 50 милиони за зимски шопинг!

Клоп добива 50 милиони за зимски шопинг!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ќе добие буџет од 50 милиони фунти во зимскиот преоден рок, а ќе ги потроши на довбедување на двајца фудбалери.

Како што пренесуваат англиските медиуми главни мети се стоперот на Саутемптон Вирџил ван Дајк и напаѓачот на Селтик, Муса Дембеле.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ван Дајк е најбараниот дефанзивец на Островот во овој момент, а одбраната е најголем проблем за „црвените“. Клоп сака по секоја цена да ја засили дефанзивната линија и е спремен да плати 25 милиони фунти за Холанѓанецот.

Исто така германскиот стратег бара и замена за Мане, кој во јануари ќе отсуствува поради Афичкиот куп, а иделна замена гледа во младиот Дембеле.

Ова момче блеска оваа сезона во дресот на Селтик и го привлече вниманието на многу европски гиганти, па доколку пристигне на „Енфилд“ сигурно ќе биде големо засилување за „црвените“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…