Дома Фудбал Англија Клоп го продолжи договорот со Ливерпул! (ВИДЕО)

Клоп го продолжи договорот со Ливерпул! (ВИДЕО)

Meа Ливерпул, Јирген Клоп го продолжи договорот со Ливерпул до 2024 година, како и неговите асистенти Питер Кравиќ и Пеп Линдерс.

Преку друштвените мрежи на Ливерпул, Клоп на духовите начин им се обрати на навивачите, а потоа продолжи во ист стил:

„Одлучивм да ја продолжиме соработката која засега не оди лошо. Тоа се добри вести за некои, за некои баш и не се, но можете да го промените каналот сга. Се сакаме тука, ова е прекрасен клуб, се чуствуваме како дома. Ова добар момент да ја продолжиме соработката, преговорите не беа тешки и успеавме да ги држиме во тајност, нешто што денес е навистина тешко“, изјави Клоп.

Претходно Клоп имаше договор до 2022 година, а на чело на Ливерпул дојде во 2015 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ериксен слета во Милано, ова се деталите од трансферот (видео)

Кристиан Ериксен денес со приватен лет пристигна во Милано за да ги мине лекарските прегле…