Дома Фудбал Англија Клоп го избра тимот за Катар, недостасува само Ловрен

Клоп го избра тимот за Катар, недостасува само Ловрен

Ливерпул во полуфиналето на Светското клупско првенство ќе игра против Монтереј, а денес беше објавен список на фудбалери кои ќе патуваат во Катар.

Ливерпул  го игра својот меч против Монтереј во среда, а само 24 часа претходно треба да игра и во четвртфиналето на Лига Купот против Астон Вила.

Тренерот Јирген Клоп го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат во Катар, а со тоа може да се заклуч како ќе изгледа тимот кој ќе игра против Астон Вила.

Во Катар ќе патуваат Алисон, Ван Дајк, Вајналдум, Милнер, Кеита, Фирмино, Мане, Салах, Гомез, Адријан, Хендерсон, Окслејд-Џемберлејн, Лалана, Лонерган, Шаќири, Робертсон, Ориги, Џоунс, Александер-Арнолд и Вилијамс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…