Дома Фудбал Англија Клоп воодушевен од младиот фудбалер на кој му даде шанса: Не знаев дека игра вака, имаме светла иднина!

Клоп воодушевен од младиот фудбалер на кој му даде шанса: Не знаев дека игра вака, имаме светла иднина!

Ливерпул славеше со 4-0 против ЛАСК во петтото коло од Лига Европа и така обезбеди европска пролет.

Тренерот Јирген Клоп по натпреварот зборуваше за талентираниот дефанзивец Џерел Кванса.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Искрено, ова е најдобрата вест за Ливерпул. Луѓето ни зборуваа дека треба да сме загрижени за одбраната, но знаевме дека го имаме Џерел. Не знаев дека игра вака, иако се надевав.

Имаме светла иднина. Кванса е мирен со топката, добар во дуел и носи одлични одлуки во вистински момент“, кажа Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…