Дома Фудбал Англија Класа потег: Мурињо во хуманитарна акција, и тоа на Енфилд!

Класа потег: Мурињо во хуманитарна акција, и тоа на Енфилд!

Познатиот португалски тренер се вклучи во хуманитарна акција за помош на лицата на кои помошта им е неопходна.

Ниту Англија не е заобиколена од пандемијата коронавирус. Фудбалот на Островот е прекинат и моментално сите се фокусирани на новонастанатата ситуација, па така и Мурињо одлучи да се вклучи во акција.

Специјалниот е виден во близина на стадионот на Ливерпул како донира разни потребни продукти за лицата на кои во овие денови им е неопходна.

Класа потег, и тоа на Енфилд!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…