Дома Топ вести Кимих ја одби Барселона

Кимих ја одби Барселона

Ѕвездата на Баерн Минхен, Џошуа Кимих, ја одбил понудата на Барселона, пренесува каталонски „Спорт“.

Германскиот фудбалер е една од главните трансферни цели на идниот тренер Ханси Флик, а Барселона го сака веќе  подолго време.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Според „Спорт“, Каталонците останале далеку од сумата од 19,5 милиони евра што Кимих моментално ја добива годишно во Баерн Минхен. Во моментов Барселона не може да си ја дозволи таа сума поради финансиските правила и ограничувањата во буџетот за плати.

Договорот на Кимих со Баерн истекува во јуни 2025 година, а во моментов нема индикации дека ќе потпише нов договор, па неговото заминување од „Алијанц Арена“  е се  поизвесно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …