Дома Фудбал Германија Кимих избран за најдобар германски фудбалер

Кимих избран за најдобар германски фудбалер

Ѕвездата на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е избран за најдобар германски фудбал за 2021 година според гласањето на фановите, објави германската Федерација.

26-годишниот игач доби 33.8% од гласовите, а на второто место беше Каи Хаверц, кој ја освои Лигата на шампиони со Челзи и доби 22,7% од гласовите.

Соиграчот на Кимих, Лерој Сане заврши на тертото место со освоени 13,6% од гласовите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…