Дома Топ вести Кике Сетиен нов тренер на Виљареал

Кике Сетиен нов тренер на Виљареал

Доцна синоќа шпански Виљареал го промовираше Кике Сетиен за нов тратег, договорот на Сетиен е со важност до крајот на следната сезона.

Во Виљареал неочекувано и брзо дојде до тренерска смена. Откако Астон Вила го отпушти Стивен Џерард го доведе Емери од Виљареал, па затоа шпанскиот тим беше принуден да му бара на следник. Изборот на крајот беше на поранешниот тренер на Барселона.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Договорот на Сетиен е до крајот на следната сезона“, соопштија од Виљареал.

Веќе од денес Сетиен стартува со работата во тимот, а потоа се очекува и презентацијата пред новинарите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…