Дома Фудбал Италија Кеси се збогува со Милан 🎥

Кеси се збогува со Милан 🎥

Франк Кеси се збогува со фановите на Милан и потврди дека после пет години ќе го напушти клубот.

Неговиот договор истекува следниот месец и како слободен агент ќе се пресели во Барселона.

Кеси помина пет години на „Сан Сиро“ каде одигра 223 меча и оваа сезона одигра клучна улога во освојувањето на Скудетото.

„После пет години немаше подобар начин да ја завршам авантурата во Милан. Уникатно чувство, ние сме шампиони на Италија! Горд сум што го носев дресот на овој голем клуб и што на крајот заминувам со Скудето. Благодарам за се! Благодарам  на сите! Вашиот „Претседател““, напиша Кеси на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…