Дома Фудбал Англија Керик го напушти Манчестер Јунајтед после 15 години

Керик го напушти Манчестер Јунајтед после 15 години

Мајкл Керик го водеше Манчестер Јунајтед на три натпревари, а одлучи да го напушти клубот откако на негово место доаѓа Рагник.

Се очекуваше Керик да биде дел од тимот кој му помага на Рагник, но сепак замина по победата со Арсенал.

„Времето кое го поминав во клубот се моите најдобри години во кариерата. Одлучив да заминам во вистински момент. Посакувам се најдобро за Рагник и екипата. Кога дојдов тука пред 15 години никогаш не мислев дека ќе останам толку долго“, изјави Керик.

Како играч Керик го носеше дресот на Јунајтед од 2006 до 2018 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…