Дома Останати Ракомет Кањелас после ПИК Сегед ќе игра во Швајцарија

Кањелас после ПИК Сегед ќе игра во Швајцарија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Поранешниот ракометар на Вардар, Шпанецот Жоан Кањелас во наредната сезона ќе го промени клубот.

Кањелас ќе го напушти ПИК Сегед и ќе се пресели во Швајцарија во тимот на Кадетен Шафхаузен. Шпанските медиуми објавија дека договорот помеѓу двете страни е постигнат, а Кањелас потпишал на две години.

Во кариерата покрај Вардар, Кањелас играше за екипи како Кил, Барселона, Сиудад Реал, Атлетико Мадрид…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шок во ракометниот свет: Хансен на пауза од ракометот поради голем стрес

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Од данска пристигнув…