Дома Фудбал Каталонците најавуваат: Барселона спремна да донесе историска одлука!

Каталонците најавуваат: Барселона спремна да донесе историска одлука!

Kaталонскиот „Спорт“ пренесува изненадувачка вест дека Барселона може да донесе историска одлука сама да почне да си прави дресови.

Наводно, каталонците се во план да го раскинат договорот со „Најк“ и да креираат свој бред. Ваквиот потег би значело дека комплетниот приход од продажбата би одел за клубот, што секако може да придонесе за многу подобра финансиска состојба.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во Барселона наводно пресметале дека ако се одлучат за таков начин ќе инкасираат повеќе пари од парите кои ги добиваат од „Најк“ од спонзорските договори.

Ако Барселона се одлучи за овој потег, дефинитивно тоа би била историска одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…