Дома Фудбал Лига на шампиони Касиљас го избра најдобриот тим во ЛШ и ги шокира сите!

Касиљас го избра најдобриот тим во ЛШ и ги шокира сите!

Икер Касиљас е жива легенда на светскиот фудбал и човек кој има одиграно 162 натпревари во Лигата на шампиони.

Поради тоа Касиљас направи избор на најдобрите играчи кои некогаш заиграле во Лигата на шампион, а Шпанецот ги шокираше сите затоа што ги изостави играчите на Реал Мадрид и не избра ниту еден сонародник.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Инетресен е и фактот што Касиљас во иделаните 11 на ЛШ не ги смести ни Лео Меси ни неговиот поранешен соиграч, Кристиано Роналдо. Тој избра 10 играчи, а еден напаѓач остави на избор на навивачите.

Касиљас ја избра формацијата 3-4-3, на голот е Џиџи Буфон, одбраната ја сочинуваат Малдини, Барези и Замер.

Средниот ред е составен од Матеус, Недвед, Гигс, Сколс, дедека нападот го предводат Гулит, Бан Бастен и ?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…