Дома Актуелно Касемиро испратен по „бурек“, Али шутираше, Рамос го измами Касиљас! (Видео)

Касемиро испратен по „бурек“, Али шутираше, Рамос го измами Касиљас! (Видео)

ali

Реал вечерва игра под своето ниво, а тоа користи Тотенхем кој веќе има предност од 2:0. Стрелец на вториот гол беше Деле Али кој прво успеа да го испрати по „бурек“ Касемиро, а потоа да шутира, топката на патот до голот го погоди Рамос и заврши зад голот на Касиља…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Куртоа ги нападна ФИФА и УЕФА: Ве интересираат само пари!

Голманот на Реал Мадрид и белгиската репрезентација, Тибо Куртоа отворено ги нападна УЕФА …