Дома Фудбал Англија Карабао куп: Две дерби пресметки во четвртфиналето

Карабао куп: Две дерби пресметки во четвртфиналето

Веднаш по вчерашниот дуел помеѓу Ливерпул и Арсенал во кој „топџиите“ ги победија „црвените“ на пенали беше одржана ждрепката за четвртфиналето.

Ждребот донесе две дерби пресметки. Арсенал кој го елиминираше Ливерпул ќе игра против Манчестер Сити, додека интересно ќе биде и на „Гудисон Парк“ каде што ќе гостува Манчестер Јунајтед.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Тотенхем за противник го доби Стоук и ќе игра на гости, а Њукасл ќе игра против Брентфорд исто така на гости.

Карабао куп четвртфинале:

Стоук – Тотенхем

Брентфорд – Њукасл

Арсенал – Манчестер Сити

Евертон – Манчестер јунајтед

Натпреварите се закажани за 22/23 декември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…