Дома Фудбал Англија Канте потврди, останува во Челзи

Канте потврди, останува во Челзи

Челзи и Канте се блиску до договор за продолжување на соработката, пренесуваат медиумите на Островот.

Според последните информации преговорите помеѓу двете страни одат во вистинска насока и Канте наскоро ќе стави потпис на договор до 2026 година.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Иако се споменуваше дека може да замине како слободен агент на лето, сепак Канте потврди дека за него Челзи е приоритет.

„Сакам да бидам дел од иднината на Челзи. За жал, оваа сезона не беше на нивото на Челзи, но сакаме да се вратиме на патот на успехот“, изјави Канте.

Французинот пристигна во Челзи во летото 2016 година и изгради легендарен статус на „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…