Дома Македонски спорт Калин ќе игра за титула во Тунис!

Калин ќе игра за титула во Тунис!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Maкедонскиот најдобар тенисер Калин Ивановски ќе игра за титула во финалето на фјучерс тунриот во Монастир, Тунис.

Утрово Ивановски славеше победа во полуфиналето откако претставникот на Грција, Сакеларидис го предаде мечот.

Во моментот кога веројатно поради повреда Сакеларидис го предаде мечот Ивановски водеше со 1:0 во сетови и 3:0 во гемови во вториот сет и чекореше кон победата.

Финалето ќе биде уште една шанса за титула во кариерата на Калин. Противникот на Калин во борбата за титула ќе биде подобриот од денешниот меч помеѓу Елхаргуи од Мароко и Форти од Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…