Дома Македонски спорт Мак ракомет Калараш се враќа во Вардар!

Калараш се враќа во Вардар!

Човекот кој одигра одличен завршен турнир се враќа во Вардар!

Глеб Калараш повторно е играч на Вардар. Калараш се враќа во Скопје и ќе потпише договор на 1+1 година.

Ова секако е фантастична везт за црвено-црните затоа што Калараш беше еден од најдобрите дефанзивци во минатата шампионска сезона во најелитното клупско ракометно натпреварување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Анализа: Вечерва имаме дуел на „новата“ и „старата“ школа!

Тотенхем е домаќин на Лајпциг во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Тешко е да се каже …