Дома Видео Како успеа да го префрлиш голот? (ВИДЕО)

Како успеа да го префрлиш голот? (ВИДЕО)

Meксико вчера дури после продолженија успеа да го совлада Хаити и да се пласира во финалето на Голд Купот.

Иако Мексиканците беа големи фаворити пред почетокот на натпреварот и напаѓаа во поглемиот дел од средбата, Хаити успешно се држеше до продолженијата, но на самиот почеток прими гол.

Во 93-тата минута досуден беше можеби и малку дискутабилен пенал за Мексико, а топката ја зема Раул Хименез кој погоди за 1:0, резултат кој се покажа како конечен.

Мексико создаде многу прилики во текот на натпревар, а на крајот Луис Монтес се најде во 100% шанса. Монтес успеа од само неколку метри да го префрли празниот гол на Хаити.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Најкомичниот гол сезонава го прими голманот на Пјуник (ВИДЕО)

Вчерашниот натпревар помеѓу Пјник и Гандзасар заврши со резултат 2:3. Резултатот секако не…