Дома Фудбал Англија Како дете беше опседнат со Јунајтед, а сега е на прагот да заигра на Олд Трафорд

Како дете беше опседнат со Јунајтед, а сега е на прагот да заигра на Олд Трафорд

Арон Ван-Бисака би требало да биде ново засилување за Манчестер Јунајтед.

22-годишниот бек на Кристал Палас е голема желба на Манчестер Јунајтед, а судејќи според фотографијата од неговото детство, желбата ниту кај него самиот не е ништо помала.

Иако пораснал во јужен Лондон, Ван-Бисака како дете гордо го носел дресот на Манчестер и еве сега има прилика да потпиша за славиот клуб.

Младиот англиски репрезентативец Јунајтед би требало да го чини околу 55 милиони фунти, а со тоа ќе стане и најскапиот британски дефазивец во историјата.

Играчот кој блесна во Палас минатата сезона одигра 35 натпревари во ПЛ на кои запиша три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачите на Интер му приредија спектакуларен пречек на Станковиќ 🎥

Дејан Стајковиќ кој денес со Црвена Звезда ќе му гостува на Милан во рамките од Лигата на …