Дома Фудбал Останато Како во најдобрите денови во Барса: Тандемот Меси – Суарез обезбеди четвртфинале за Интер Мајами!

Во денешниот натпревар помеѓу Интер Мајами и Нешвил, Интер Мајами славеше со 3-1 во реваншот, обезбедувајќи вкупно 5-3 победа и продолжување во четвртфиналето од КОНКАКАВ шампионскиот куп.

Натпреварот во Нешвил заврши нерешено 2-2, но Интер Мајами доминираше на домашен терен со поддршка од навивачите и обезбеди победа што ги одведе во следниот рунда. Главните ѕвезди во победата на теренот беа Луис Суарез и Лионел Меси.

Кој тепа, Ливерпул или Челзи!? ↓↓↓

Веќе во осмата минута, Меси запиша асистенција, отварајќи пат за голот на Суарез и првото водство од 1-0. Во 23. минута, Меси блесна со гол кој го зголеми водството на 2-0, што беше резултат кој се носеше до полувремето.

Во вториот дел од натпреварот, во 63. минута, Суарез асистираше, а Тејлор со одличен удар со глава го постави третиот гол за 3-0.

Гостите успеаја да постигнат почесен гол во продолжувањето на натпреварот, но тоа не беше доволно за да го превземат мечот.