Дома Фудбал Останато Каков фудбал се играше тогаш: Дали денес некој може да асистира како Бекам? (ВИДЕО)

Каков фудбал се играше тогаш: Дали денес некој може да асистира како Бекам? (ВИДЕО)

Реал Мадрид секогаш важеше за екипа која е помеѓу најголемите во светот и нема потреба да се зборува за тоа какви играчи играле за овој клуб.

Пред 15 години на натпреварот од шпанскиот куп против Реал Сарагоса видена е една од најдобрите асистенции во фудбалот и тоа во изведба на Дејвид Бекам.

Голот го постигна Роналдо, но асистенцијата на Бекам беше неверојатна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…