Дома Останати Ракомет Каков меч на Карачиќ: Против ПСЖ постигна 13 гола!

Каков меч на Карачиќ: Против ПСЖ постигна 13 гола!

Поранешниот ракометар на Вардар Игор Карачиќ вечерва имаше настап за паметење во кој постигна 13 гола од 15 шута против ПСЖ. Неговиот Кјелце славеше со 35:33.

Карачиќ играше маестрално. На шест минути пред крајот Французите водеа со 31:20, а потоа блесна Хрватот кој прво постигна два гола за водство на Кјелце, за потоа во последните минути неговиот да ја обезбеди победата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Ефикасен беше и уште еден поранешен вардарец, Алекс Душебаеб постигна седум гола од 10 обиди.

Во останатиот натпревар во групата на Вардар Флензбург кој беше победен од Вардар минатата недела славеше против Елверум со 37:35. Сега на табелата Кјелце и Флензбург имаат по осум бода лседи Мешков со шест, Порто има пет, а Вардар три бода од три меча, ПСЖ само два од четири натпревари колку што има и Елверум. ПИК Сегед е последен без бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Германскиот тим Постам денеска и официјално го потврди трансферот на голманот на Вардар, М…