Дома Фудбал Англија Кавани против Евертон почна да го дави Мина 🎥

Кавани против Евертон почна да го дави Мина 🎥

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед запишаа победа на гости кај Евертон во четвртфиналето од ЕФЛ Купот.

Головите за победа ги постигнаа Кавани во 88. минута и Марсијал во 96. минута. Сепак, прашање е дали Кавани требаше да го дочека крајот на натпреварот бидејќи во 52. минута тргна да го дави стоперот на домаќините Јери Мина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…