Дома Трансфер зона Кавани пред неочекуван потпис

Кавани пред неочекуван потпис

Искусниот уругвајски напаѓач Едисон Кавани веќе седум години е член на француски ПСЖ.

Напаѓачот во 2013. година пристигна од Наполи, а веќе неколку години наназад се поврзува со заминување од клубот.

Така е и ова лето. Кавани има договор до 30. јуни со ПСЖ и има можност да бира нова средина, а интересот за неговите услуги е огромен.

Кавани се поврзува со Манчестер Јунајтед, Атлетико Мадрид и Њукасл, но угледниот Л’Eкип тврди дека 33-годишниот фудбалер на крајот може да остане во Париз.

Томас Тухел го сака во своите редови и следната сезона. Наводно, ПСЖ ќе му понуди нов договор и нема да биде никакво чудо ако Кавани остане во ПСЖ.

Тој во претходните седум години одигра 300 натпревари и постигна 200 погодоци, што го прави најдобриот стрелец во историјата на клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Анализа и предлог тип: Се очекува голеада во Мехенгладбах

Борусија Менхенгладбах е домаќин на Унион Берлин во еден од двата меча кои се на програмат…