Дома Фудбал Останато Кавани опција за Реал Мадрид?

Кавани опција за Реал Мадрид?

Напаѓачот на Реал Мадрид, Едисон Кавани како што стојат работите може да го напушти Манчестер Јунајтед во претсојната зима.

Помалата минутажа која ја добива може да биде причината да побара нова средина, пренесува шпанскиот „Национал“. Барселона наводно покажала интерес и таму Кавани би можел да има споредна улога, но сигурно поважана од онаа во овој момент во Јунајтед.

Слична е ситуацијата во Реал Мадрид каде што се бара замена за Бензема. Таков трансфер сигурно не би му одговарал на Лука Јовиќ кој и онака има мизерна минутажа, а доаѓање на Кавани за него би значело и јасна порака дека може да си бара нова средина.

Од почетокот на сезоната во Јунајтед Кавани собра едвај еден час. Неодамна го продолжи договорот, а во минатата успеа да поистигне 17 гола и да запише шест асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…