Дома Фудбал Останато И Снајдер тргнува по стапките на Робен: Се враќа од пензија, познато и во кој клуб?

И Снајдер тргнува по стапките на Робен: Се враќа од пензија, познато и во кој клуб?

Oткако пред неколку дена Арјен Робен одлучи да се врати на фудбалот и тоа во клубот во кој се започна, истото би можел да го направи и неговиот пријател.

Станува збор за Весли Снајдер. Снајдер серизоно ја зголеми својата килажа по крајот на кариерата, но според информациите сериозно размислува за враќање.

Поранешниот играч на Реал би сакал да ја активира кариерата во клубот од неговиот роден град и голем ривал на Ајакс, Утрехт.

Останува прашањето дали Снајдер ќе се одлучи на ваков потег, но со оглед дека Робен го убедувал барем според она што се пишува тогаш тоа е навистина можно.

Сите знаеме каков играч е Снајдер и сигурно дека во неговите нозе останало уште магија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал ќе го стави ПСЖ пред „свршен чин“ за Мбапе

Не е тајна дека ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде примарна трансфер цел на Реал Мадри…