Дома Трансфер зона Италијанско дерби за играч на Тотенхем

Италијанско дерби за играч на Тотенхем

Милан и Јувентус се заинтересирани за данскиот репрезентативец и член на Тотенхем, Пјер-Емил Хојберг.

Искусниот играч за врска не е задоволен од минутажата која ја има во актуелната сезона и сериозно ја разгледува и опцијата да си замине од Лондон.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тотенхем исто така е спремен да се раздели со Хојберг, а италијанските гиганти веќе работат на трансферот.

Двата клуба се во потрага по квалитетен играч за врска, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …