Дома Трансфер зона Италијанско дерби за белгиска ѕвезда

Италијанско дерби за белгиска ѕвезда

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се заинтересирани за белгискиот репрезентативец и ѕвезда на Лестер, Јури Тилеманс.

Тилеманс ова лето беше желба на Арсенал и Манчестер Јунајтед, но на крајот остана во Лестер.

Меѓутоа, Белгиецот влезе во последната година од договорот и одби да ја продолжи сораборката, па на лето сигурно ќе замине како слободен агент.

Поради тоа Тилеманс е голема желба  на италијанските клубови кои сакаат да го донесат без обештетување и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Меѓутоа, ќе треба да ја победат конкуренцијата од англиските клубови кои не се откажуваат од Белгиецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…