Дома Фудбал Италија Италијанските клубови бараат исфрлање на Јувентус, Милан и Интер од Серија А

Италијанските клубови бараат исфрлање на Јувентус, Милан и Интер од Серија А

12 европски гиганти објавија официјално формирање на нова Суперлига, а тоа предизвика лавина реакции во фудбалскиот свет.

Клубовите од Серија А побарале итно исфрлање на гигантите Јувентус, Милан и Интер, кои се меѓу основачите на Суперлигата.

Аталанта, Верона и Каљари се трите клуба кои побарале веднаш да бидат исфрлени од Серија А споменатите клубови, пренесува „Гоал“.

Клубовите од Серија А кои ќе играат во Суперлигата, не планираат да ја напуштат Серија А, бидејќи според планот натпреварите од Суперлигата треа да се играат на средина од неделата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…