Дома Видео Историски момент во Португалија: Судија покажа бел картон

Историски момент во Португалија: Судија покажа бел картон


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Историски момент во фудбалот беше забележан на натпреварот помеѓу женските тимови на Бенфика и Спортинг.

Имено, оние кои го гледаа натпреварот беа зачудени кога судијата на португалското дерби покажа бел картон. На многумина не им беше јасно за што станува збор и зошто се доделува белиот картон.

Сепак, набрзо пристигна објаснување. Имено, белиот картон се доделува за фер-плеј и судијата на оваа средба го додели на медицинските тимови.

Двата медицински тима имаа заедничка реакција кога еден член на клупата за резерви се пожалил на повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…