Дома Видео Историските „ножички“ на Меси🎥

Историските „ножички“ на Меси🎥

Лионел Меси уште во предсезоната најави дека ќе има одлична сезона, а синоќа против Клермон постигна два гола,

Вториот гол во 86-та минута беше спекракуларен со „ножички“ кој го воодушеви целиот свет, но и сите присутни на стадионот кои почнаа да го скандираат неговото името.

Ова воедно беше и историски гол за Аргентинецот  затоа што беше 772 натпреварувачки гол за него, со што се израмни со Ромариo на третото место на вечната листа на стрелци. Пред него се уште Јозеф Бицан (805) и Кристиано Роналдо со 815 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесна ситуација во Србија: Она кога не смееш да дадеш гол 🎥

Од балканскиот регион често ни доаѓаат неверојатни ситуации од „селскиот“ фудбал една такв…