Дома Луд Спорт Искрши Ламборџини од 220.000 евра: Не се грижам, имам уште три!

Искрши Ламборџини од 220.000 евра: Не се грижам, имам уште три!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалерот на Лестер, Џефри Шлуп имал сообраќајна незгода на пат кон тренинг, за среќа играчот поминал без повреди но го оштетил неговото Ламборгини авентадор.

Автомобилот кој чини 220.000 евра е речиси уништен, а кога полицијата стигнала на местото на несреќата, останале шокирани од изјавата на Шлуп.

„Не се секирајте, имаме уште три вакви дома“, рекол фудбалерот.

Во гаражата, според британските медиуми, Шлуп има Ренџровер Спорт, спортски Мерцедес и БМВ i8 кое го доби како подарок од сопственикот на Лестер за освојување на титулата во Премиерлигата.

23-11kola2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија: Се преврте автобус полн со млади фудбалери, има загинати🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Фудбалскиот клуб Вила Марија Хелена од Брази…