Дома Топ вести Интер спреми понуда за Кулушевски

Интер спреми понуда за Кулушевски

Италијанските медиуми пренесуваат дека играчот на Парма, Дејан Кулушевски со своите добри игри го привлекол вниманието на најголемите италијански и европски клубови.

Дејан Кулушевски има македонско потекло, но се реши да игра за шведската репрезентација. Оваа сезона игра фантастично во дресот на Парма и во јануари ќе се води „битка“ за неговиот потпис.

Најсилен интерес за Македонецот покажува тренерот на Интер, кој сака да ја победи конкуренцијата и да го донесе играчот во јануари.

„Кориере дело Спорт“ тврди дека Интер спремил понуда од 25 милиони евра, но прашање е дали таа сума ќе биде доволна за реализација на трансферот.

Кулушевски има 19 години, на почетокот на сезоната од Аталанта пристигна во Парма како позајмен играч, а клубот од Бергамо за неговиот потпис бара 40 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Објавена аудио снимка: Хеликоптерот се изгубил во густата магла и удрил в планина (видео)

Светот денес тагува за трагедијата во која животот го загуби еден од најголемите спортисти…