Дома Трансфер зона Интер се поблиску до Скудетото🎥

Интер се поблиску до Скудетото🎥

Интер веќерва рутинскии го победи Емполи на домашен терен и додатно се доближи до титулата во Серија А.

Федерико Димарко во шестата минута донесе предност за „нероаѕурите“, а на вториот гол се чекаше до 81-та минута кога Алексис Санчез го постави конечниот резултат.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Емполи создаде неколку одлични шанси во првоте полувреме, но Интер уште еднаш потврди дека има одлична одбрана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …