Дома Трансфер зона Интер повторно се засилува од Лацио

Интер повторно се засилува од Лацио

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е силно заинтресирана за дефанзивецот на Лацио, Фeлипе Луиз.

„Нероаѕурите“ внимателно ги следат настапите на 24-годишниот дефанзивец кој оваа сезона игра одлично во Серија А.

Договорот на дефанзивецот истекува 2022 година, но Лацио сака да го задржи и сигурно ќе му понуди нов договор.

Таквата ситуација сака да ја искористи Интер и да го доведе Фелипе Луиз без обештетување, па веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Инзаги одлично го познава дефанзивецот и сака повторно да соработува со него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…