Дома Топ вести Интер во пол-позиција за потписот на Тонали

Интер во пол-позиција за потписот на Тонали

Италијанските и европските гиганти водат битка за потписот на ѕвездата на Бреша, Сандро Тонали, пренесува „Газета дело Спорт“.

Сандро Тонали важи за еден од најталентираните италијански фудбалери. Манчини му даде шанса и во сениорската репрезентација на Италија. Иако има само 19 години јасно е дека пред него е блескава иднина.

Скоро сите поголеми клубови од Апенините покажаа интерес да го доведат во своите редови, меѓутоа Тонали го следат клубови и надвор од границите на Италија.

„Газета дело Спорт“ тврди дека главната битка за потписот на Тонали ја водат Интер, Милан и Јувентус, но во моментов „нероаѕурите“ се во пол-позиција за неговиот потпис.

Според последните информации Бреша е спремна на лето да го пушти својот „бисер“ за сума од 50 милиони евра, а Интер е спремен да понуди 40 милиони евра и двете страни се блиску до договор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кулибали побара трансфер од Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали го известил…