Дома Фудбал Лига на шампиони Инзаги призна: Ливерпул беше во врвот од клубовите кои сакавме да ги избегнеме

Инзаги призна: Ливерпул беше во врвот од клубовите кои сакавме да ги избегнеме

Eкипата на Интер игра добра сезона во Серија А и годината ќе ја заврши како лидер на табелата и тоа секако е добра најава за 2022 година.

Тимот од Милано игра одлично во домашното првенство и изгледа се повеќе сигурно под водство на Симоне Инзаги. Интер продолжи да биде дел и од Лигата на шампионите каде што ќе се соочи со Ливерпуил.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Инзаги беше искрен и призна дека се надевале дека ќе го избегнат англискиот тим.

„Знаеме против кого ќе играме и што не чека. Ливерпул беше на врвот на листата на клубови кои сакавме да ги избегнеме. Не сакавме да се сретнеме со нив во оваа фаза“, изјави Инзаги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…