Дома Фудбал Лига на шампиони Инвазија во Лондон: На „Емирати“ пристигнаа 20.000 Германци

Инвазија во Лондон: На „Емирати“ пристигнаа 20.000 Германци

0

Неверојатно е, но она што е сигурно дека ниту петтина нема да имаат можност да влезат во стадионот.

Арсенал по правило може да додели на навивачите од Келн најмногу 3.000 влезници за натпреварот од првото коло од групната фаза од ЛЕ, што се и случи.

Сепак, Германците имаат голем проблем. Имено, дури 20 илјади навивачи најавија пристигнување од Келн во Лондон, сепак се работи за прва сезона во Европа на овој тим по 25 години и натпревар против големиот Арсенал.

Овој податок не е официјален, пристигнува на основ на букираните летови за Лондон токму за денот на натпреварот и ден претхоно по ждрепката за ЛЕ.

Келн има околу 100.000 жители, но очигледно е голем бројот на обожаватели на овој клуб.

Од друга страна, Арсенал ги предупреди навивачите кои патуваат без карти за натпреварот дека нема да имаат прилика да го следат мечот.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Герм…