Дома Фудбал Италија Иличиќ: Македонија е квалитетна и тоа не мотивира

Иличиќ: Македонија е квалитетна и тоа не мотивира

Денес репрезентацијата на Македонија ќе игра пријателски натпревар против Словенија.

Во составот на Словенците ќе биде еден најискусните и најдобри играчи на Словенците, Јосип Иличиќ од Аталанта. Иличиќ имаше само пофални зборови за Македонија пред денешниот дуел.

„Во овој натпревар ќе влеземе како и во секој друг. Ќе биде одличен тест за нас. Очекувам добар натпревар, мораме да го покажеме вистинсктото лице. Македонија е една квалитетна репрезентација и тоа не мотивира“, изјави Иличиќ.

Словенија на последното гостување во Скопје беше поразена со 2:1, а двата гола во тој натпревар ги постигна Елиф Елмас

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…