Дома Фудбал Репрезентации Идеалниот состав на Копа Америка без Лионел Меси

Идеалниот состав на Копа Америка без Лионел Меси

0

Фудбалската репрезентација на Бразил ја освои Копа Америка.

Првенството на Јужна Америка се оддржа во Бразил, а на крајот во финалниот дуел Кариоките славеа со 3:1 против Перу и така по деветти пат го освоија насловот најдобра репрезентација во Јужна Америка.

Очекувано, после освојувањето на титулата, фудбалерите на Бразил доминираат во изборот за најдобар состав на првенството, а туму се најдоа пет фудбалери на оваа селекција.

Она што секако е интересно е фактот што во идеалниот состав на Копа Америка ја нема првата ѕвезда на Аргентина, Лео Меси, кој после завршувањето на првенството јавно истакна дека било наместено Бразил да ја освои титулата.

Идеални состав на Копа Америка изгледа вака:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Тотенхем го објави составот на Мурињо во стручниот штаб

Маурисио Покетино замина, а Жозе Мурињо од денеска е нов тренер на Тотенхем. Специјалниот …