Дома Фудбал Останато Играчот на Челзи за малку ќе се откажал од кариерата затоа што агентот му ги крадел парите

Играчот на Челзи за малку ќе се откажал од кариерата затоа што агентот му ги крадел парите

Зад фудбалерот на Челзи Жоргињо е супер кариера, но на почетокот работите не му оделе како што треба.

Жоргињо во минатото бил блиску да се откаже од фудбалот и тоа поради човекот кој во тоа време бил негов агент.

„Агентот ме откри во Бразил после што се преселив во неговата школа и таму поминав две години. Поотоа на 15 години отидов на проба во Верона и поминав. Таму го запознав Рафаел, исто така млад фудбалер со кој станав добар пријател“.

„На Рафаел му кажав дека живеам со 20 евра неделно, а тој веднаш сфати дека нешто не е во ред. Подоцна откривме дека агентот ми ги крадел парите. Во тој момент сакав да се откажам од фудбалот, бев целосно разочаран. Во солзи ја повикав мајка ми и зборував дека повеќе не сакам да играм, но таа не ми дозволи да го направам тоа и ме убеди да продолжам“, изјави Жоргињо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…